Kol. Dariusz Gracz mistrzem koła PZW przy RCK w Rogoźnie na rok 2024

Mariusz Wielgosz

W dniu 02 czerwca 2024 roku na Jeziorze Rogozińskim odbyły się zawody wędkarskie Koła PZW przy Rogozińskim Centrum Kultury w Rogoźnie o tytuł mistrza koła w kategorii juniorów i seniorów. Jednocześnie rywalizacja w kategorii seniorów zaliczana była do klasyfikacji o tytuł "Wędkarza Roku 2024". Zawody połączone były ze świętowaniem Dnia Dziecka z rybą. Mistrzem koła w kategorii seniorów został Kol. Dariusz Gracz, który złowił ryby o łącznej wadze 8690 gram. Na drugim miejscu uplasowała się Kol. Danuta Blicharz (3560g) natomiast trzecie miejsce zajął Kol. Krzysztof Fajok z wynikiem 2860g (klasyfikacja sektorowa). W kategorii juniorów młodszych do 13 roku życia zawody wygrała z wynikiem 1590g Kol. Hanna Partyka uzyskując tytuł mistrza koła. Drugie miejsce zajął Kol. Filip Wieczorek (1070g). Wyróżnionym prezes koła Kol. Eugeniusz Wielgosz wręczył okolicznościowe puchary a wszyscy juniorzy otrzymali nagrody rzeczowe. Sponsorami nagród był Zarząd Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile, Zarząd Koła oraz sklep wędkarski Leszcz w Rogoźnie.